Skip to main content

Alkoholivabad kokteilid: paremad või halvemad?

By 15. jaan. 2024Tohi postitused
mokteiliid ja alkoholivabad kokteilid

Alkoholivabad kokteilid ehk mokteilid on viimastel aastatel üha populaarsemaks muutunud. Sest oskame üha rohkem väärtustada oma tervist ning heaolu. Ei ole saladus, et liigne alkoholi tarbimine on kahjulik. Nagu kõike siin elus, tuleb ka alkoholi tarbida targalt ja mõistlikult!

Alkoholivabad džinnikokteilid on hea võimalus nautida džinnikokteilide maitset ja aroomi kaotamata tunnet, et on „päris“.  Alkoholivaba džinn on valmistatud samadest koostisosadest nagu tavaline džinn, kuid eemaldatud on alkohol. Seetõttu on alkoholivaba džinn maitselt ja aroomilt väga sarnane tavalisele džinnile. Retsept ei ole alati üks ühele, siin tuleb mängu džinnimeistri tarkus – milliseid tüüpilisi džinni vürtse sobitada just alkoholivabasse. Paljud puuviljad või marjad ei tööta nii hästi ja just seetõttu on näiteks Tohi Virgin alkoholivaba džinn valmistatud valitud vürtsidega – kardemon, koriander, kuivatatud tsitrused ja muidugi kadakamarjad. Muide, suhkrut ei ole lisatud!

Kokteilid, mis sobivad kõigile

Kes meist ei teaks iseend või sõpra, kes uue aasta algul lubas jaanuari teha kaine kuu, minna trenni ja aastaga kaotada 10 kilo? Alkohol ja magusad kokteilid sisaldavad teadupärast palju kaloreid. Sellest, kui palju kaloreid sisaldab üks või teine kokteil, kirjutasime selles loos. Siinkohal tulevad appi mokteilid.

Alkoholivabad džinnikokteilid sobivad nii neile, kes ei soovi alkoholi tarbida, kui ka neile, kes ei saa alkoholi tarbida. Rääkimata neist, kes ei tohi!

3 kokteiliideed, alkoholivabalt

Trikk alkoholivabade kokteilide valmistamisel on see, et mittealkohoolse džinni pane tsipake rohkem, kui tavapäraselt. Kui muidu on standard mõõt 4cl (40 ml), siis alkoholivabasse kokteili pane 6 cl (60 ml).

Virgin Nogroni

60 ml Tohi Virgin

30 ml alkoholivaba bitterit, näiteks Corsaro

30 ml greibimahla

jääkuubikuid

Märkasid, et tuntud punase kokteili nimi on NOGRONI? Jep, sest selles versioonis pole alkoholi. Tavaliselt tehakse Negroni kokteil segamisklaasis – kõik koostisosad klaasi ja sega korralikult läbi. Väikse tvisti annab aga šeikimine, rääkimata teatraalsusest! Selleks võta oma šeiker, pane sinna kõik koostisosad šeigi korralikult läbi. Kurna jääkuubikutega täidetud madalasse klaasi (viskiklaasi). Kaunista apelsiniviilu või selle aromaatse koorega.

Virgin Basil Smash

60 ml Tohi Virgin

30 ml värskelt pressitud laimimahla

12 värsket basiilikulehte

10 ml suhkrusiirupit

jääkuubikuid

Otsi taas välja oma šeiker. Võta esmalt basiilik ja purusta neid nuiaga šeikeris pisut. Seejärel lisa kõik muud komponendid, šeigi korralikult läbi ning kurna läbi sõela jääga täidetud viskiklaasi.

Virgin Mango Collins

40 ml Tohi Virgin

60 ml mango püreed

40 ml värsket sidrunimahla

200 ml kvaliteetset toonikut

tšillihelbeid

jääkuubikuid

Võta välja oma šeiker, lisa sellesse jääkuubikuid, Tohi Virgin, sidrunimahl ning mangopüree. Raputa korralikult läbi ja kurna jääga täidetud highball või copa klaasi. Seejärel täida klaas toonikuga, sega õrnalt läbi ning kaunista tšillihelvestega.