Skip to main content

Millisesse klaasi milline kokteil käib?

By 15. juuni 2021september 19th, 2022Tohi postitused
klassispikker dzinni klaasidele

Suvised peod on kõik ees. Jaanipäev, kodune sünnipäev kokteilipeona, firmapidu või hoopis pulmapidu – oh kui palju variante. Sama palju variante (okei, veidi vähem) on erinevate klaaside osas, millest huvitavaid kokteile pakkuda. Džinn kui paljude klassikaliste kokteilide alus, pakub laia valikut eksperimenteerimiseks kokteilimaailmas. Klaaside valikul on mõned reeglid, millest kinni pidada. Samas – lase oma fantaasial ja loovusel lennata. Igatahes, panime kokku siia väikse spikri klaaside osas ning kuidas orienteeruda võõrkeelsete nimede seas. TOHI klaasispikri tohid julgelt salvestada, välja lõigata, jagada või pähe õppida :).

Copa klaas

See kõige tuntum ja õigem džinn-tooniku klaas! Hispaaniast pärit suur ümar klaas, jalaga – et su kokteil ei sulaks liiga kiiresti. Inglise keeles ka “balloon” klaas.  Muide, hispaania keeles tähendab „copa“  klaasi, kokteili või niisama jooki. Rääkimata karikast. Viimast üks klassikaline copa meenutabki – uhke ümar keha ja kena jalg. Iga džinntoonik selles tundub nagu parima barmani käe alt tulnud. Öeldakse, et just seda tüüpi klaasis on parim serveerida aromaatseid, vürtside ja maitserikkaid džinne. Dekoreeri suviste marjade, apelsiniviiluga, rosmariini või tüümianiga –  valik on lai.

Margarita klaas

Maailma enim googeldatud kokteil kuuldavasti. Sellesse klaasi serveeri margarita tekiilaga või Tohirita – džinniga muidugi.

Martini klaas

Shaken or stirred, selles on küsimus. Elegantsesse martini klaasi serveeri Dry Martini või Cosmo, miks mitte džinniga viina asemel.

Highball klaas

Tuntud ka long drink klaasi nime all. Algselt pakuti džinn-toonikut just kõrgest tavalisest klaasist. Häda on ainult selles, et peos hoides soojeneb kokteil kiirelt ja nii mindigi üle copa klaasidele. Sobib Tom Collins džinnikokteilidele.

Flute klaas

Vahuveini / šampanja klaas. Siia ei käi mitte ainult šampanja ja mimosad. Proovi – Gin Fizz, French 75… peen värk ja oled hoobilt stiilne barman oma peol!

Lowball klaas

Madal klaas või viskiklaas – heal lapsel mitu nime. Siia klaasi valmista Negroni – armastatuim aperitiiv, või gin sour. Negroni valmistamine on ilmselt maailma lihtsaim võimalus esineda täieliku eksperdina. See tuntud itaallane sisaldab endas võrdses osas head punast vermutit, džinni ja bitterit. Jää ning apelsiniviil – ja voila´! Madalas klaasis on paslik pakkuda ka džinni puhtalt, ilma toonikuta. Lisa vaid jää ja apelsiniviil. Muide Kanadas päris populaarne viis džinni nautida. Nii tunnetad kõige paremini konkreetse džinni algset maitset ja mida master distiller  patta pistis saavutamaks džinnile oma nägu.

Cheers!