Skip to main content

Koosoleku korraldamise 10 käsku

By 19. märts 2023aprill 3rd, 2023Tohi postitused

Võib-olla oled ürituste ja koosolekute korraldamise proff, võib-olla mitte. Otsustasime igaks juhuks meelde tuletada kuldreeglid ühe mõistliku koosoleku korraldamisel. Kusjuures, koosolek ei pea alati toimuma tuttavas kontoriruumis, aeg-ajalt tohib mujale minna. Meel on värske ja rohkem paremaid mõtteid! Seda eriti, kui plaanis pikem arutelu, ajurünnak või uute ideede genereerimine. Aga asja juurde – 10 lihtsat reeglit, mida meeles pidada koosoleku edukaks läbiviimiseks:

  1. Ettevalmistus on kõige alus! Koosoleku hea läbiviimine algab planeerimisest. Valmista ette päevakord, määra eesmärgid ja teavita osalejaid ette.
  2. Saada kutsed. Kutsu vaid vajalikud inimesed. Olenevalt teemast – anna varakult teada, et kõik saaksid planeerida oma tegemiste keskel.
  3. Seadke aeg: järgi kokkulepitud ajakava.
  4. Pea kinni päevakorrast.
  5. Olge keskendunud koosoleku teemale.
  6. Ole hea kuulaja.
  7. Jäta aega aruteluks ja otsuteks. 
  8. Olge keskendunud, ära kaota fookust.
  9. Tee märkmeid: Tee märkmeid koosolekul arutatud teemadest, otsustest ja järgmistest sammudest. See aitab sul meeles pidada, mida on arutatud ja kokku lepitud.
  10. Ära unusta lõunat ja kohvipausi!

Kui vajad abi, siis anna märku ja kirjuta: margit@tohigin.com. Ta ei tee Sinu eest koosoleku päevakorda, küll aga aitab Tohis korraldada ruumi, toolid, lauad, mõnus kohvipausi ja kõik muu vajaliku. Näeme!