Skip to main content

Kuidas korraldada firmapidu või suvepäevi?

By 10. juuli 2022mai 5th, 2023Tohi postitused

Firmapidu või suvepäevad – suve üks oodatumaid sündmusi. Muide, ettevõtte suvepäev võib kesta ka vaid 1 päeva, mitte rohkem. Aega on kõigil vähe ja sündmusi palju. Seega, pidada firma suvepäev vaid näiteks 1 päev, ilma ööbimiseta, on täiesti okei. Tegelikult säästad raha või siis vastupidi – kas ööbimine väärib kokkuhoidu hoopis väga hea toidu ja joogi arvelt?

Rõõmus töötaja on iga ettevõtte peegel

Üleüldse, milleks suvepäevi korraldada? See peaks olema esmane küsimus suvepäeva planeerimisel. See on päris korraliku eelarvega ettevõtmine ning nõuab omakorda firma inimestelt palju aega ja pühendumist. Suutes korraldada väga hea üritus, räägitakse sellest veel kuid, kui mitte kauem. “Mäletad eelmise aasta suvepäevi, kui Taavi tegi seda ja Anne toda?“ Kui selgus, et ettevõtte tagasihoidlikum töötaja on tegelikult hirmus huvitav. Häid lugusid võiks olla palju!

Kuidas korraldada ja kes on projektijuht?

Ei tasu eeldada, et ettevõtte sekretär või büroojuht suudab laitmatult korraldada ka suvepäevad kogu cateringi ja meelelahutusprogrammiga. Loomulikult, erandeid on, aga siiski – võta appi professionaalne ürituskorralduse firma või vali selline koht, kus pakutakse osana teenusest projektijuhti. Näiteks Tohi Distillerys on selliseks inimeseks Margit – naine nagu orkester! Korraldab ära toitlustuse, meelelahutuse ja isegi kõige nõudlikumad erisoovid.

Milline on õnnestunud suvepäev?

Selline, kus asjad on läbi mõeldud. Paigas on kindel graafik, algus ja lõpp. Kus tegevusi ei ole meeletult, niiet kõik peavad maadlema higipull otsa ees, kus toitlutus on piisav ja õigel ajal – tead ju küll – tühi kõht paneb inimese kohe vinguma! Tee nii, et inimesed tunnevad, et neist hoolitakse päriselt.  Hoolitse selle eest, joogivalik oleks kvaliteetne ja menüüs konkreetsed joogid. Paar erinevat džinntoonikut, rummikokteil ja piisab ühest valgest ja ühest punasest veinist. Kindlasti olgu olemas ka alkoholivabad kokteilid. Siinkohal ei räägi limonaadist ja veest 😊

Kas teie ettevõttes on vähemalt 50 inimest? Siis juba tasub mõelda päevajuhile, kes aitab hallata kõike ja inimesi suunata. Päeva- või õhtujuht on nagu pulmaisa, kes vastutab meeleolu ja tegevuste eest.

Kuidas positiivselt üllatada?

Ära paljasta ürituse toimumispaika. Anna natuke vihjeid ainult. Suvepäeva korralduse juures on hea väike hariduslik aspekt. Õpime midagi uut! Olgu selleks oskus teha häid kokteile, maalida või saada teada rohkem grillimisest. Inimesed on tänulikud ja koos millegi tegemine on äge!

TOP 10 soovitust:

  1. Planeeri sündmus varakult
  2. Moodusta korraldustiim. Vajadusel palka projektijuht.
  3. Põrgata ideid.
  4. Las olla 1 konkreetne kontseptsioon – retropidu, seiklusturism, džinnikoolitus, hariduslik üritus, ühiskokkamine jne!
  5. Vali koht
  6. Vali catering. Toidu pealt ära hoia kokku!
  7. Alkohol – las peol olla barman, kes teeb kvaliteetseid kokteile ja pane kogustele piir. Hoolitse selle eest, et oleks ka alkoholivaba valik kokteile.
  8. Pane paika sündmuse algus ja fikseeri lõpp
  9. Pane paika transport. Kui teid on näiteks 1-2 bussitäit, siis piisabki bussi tellimisest algusajaks ning lahkumiseks, olgu see kasvõi öösel kell 2, kui tegu ööbimiseta firmapeoga.
  10. Palka foto- ja/või videograaf

Tohi Distillery asub Kohilas Raplamaal. Ligidal Tallinnale ja ideaalne just 1 päevase ürituse korraldamiseks. Kui tihti ikka džinnivabrikus pidu saab pidada ja terve džinnikoja endale reserveerida? Ruumi on sees kui õues! Vaata lähemalt siit ja heade ideede saamiseks kirjuta oma soovidest Margitile – events@tohi.ee