Skip to main content

Tohisool toodetakse Eesti parimat maitsestatud džinni

By 3. mai 2020september 19th, 2022Tohi postitused

Juuni 2020

Atla Mõisa viinaköök, Eesti Sommeljede Assotsiatsioon, Ööbiku Gastronoomiatalu ja portaal „ Eesti Maitsed“ viisid esmakordsedlt läbi Eesti käsitöönapsude konkursi. Parimad kuulutati välja 6. juunil 2020. Tunnustamine leidis aset Atla mõisas, kuhu oli kutsutud ka maaeluminister.
„Käsitöönapsude tootmine ja põllumajandussaadustele lisaväärtuse andmine on üks osa maaettevõtlusest. Nende edasi andmine on üks osa maaelust,” sõnas maaleuminister Arvo Aller. On ju napsudes kasutatud õunu, sõstraid, marju ja teisi põllumajandussaaduseid. „Hea meel on, et inimeste entusiasm on nakkav,” tõdes Aller vaadates kogunenud inimeste hulka ja avaldas lootust, et antud võistlus kujuneb tulevikus rahvusvaheliseks. „Tahaks kindlasti rõhutada, et käsitöönapsude tootmine ei ole alkoholismi propageerimine,” ütles Aller ja lisas, et see on kahtlemata üks viis, kuidas turiste siia meelitada ja samuti oluline osa ekspordist.
Käsitöönapsude konkursile registreerus 17 tootjat 38 napsuga. Tunnustusi jagati mitmetes erinevates kategooriates. Eriti rõõmustavalt kuulutati maitsestatud džinnide Eesti parimaks Tohisool toodetav džinn Tohi Nordic Dry Gin Cloudberry Mist

Võitjad:

Puhtad ja klassikalised puskarijoogid ja destillaadid: Hop Schnaps (tootja: A. Le Coq)
Maitsetega rikastatud puskarijoogid ja destillaadid: Goldgrüber (tootja: Olde Hansa)
Brändid ja brändilaadsed joogid: Upsakas (tootja: Peninuki)
Klassikalised džinnid: Mohn Poppy Gin (tootja: Moe)
Maitsetega rikastatud džinnide parim: Tohi Nordic Dry Gin Cloudberry Mist (tootja: Tohi gin)
Liköörid: Ebaküdoonialiköör Pauliine (tootja: Allikukivi Veinimõis)

ALLIKAS: Katri Reinsalu, RAPLAMAA SÕNUMID

Tahaksid teada, kuidas parim džinn maitseb? Piilu Tohi e-poodi.